İletişim
alt

Medikal estetikteki cilt gençleştirme tedavisinde değişmeyen trend:
Mezolifting!

17 Temmuz 2019

Medikal Estetik ile tanıştığımız günden beri var olan, bugüne dek geçerliliğini koruyan, hatta daha da değer kazanan bir uygulama; Mezolifting!

Estetik konusu tarih boyunca tüm insanların ilgi alanında olmuştur. Süt banyosundan günümüz estetik müdahalelerine kadar amaç aynı; daha genç ve güzel görünmek... Medikal estetik uygulamalarda da en önem verdiğimiz konulardan biri 'doğallık' elbette. Eğer siz de "benim için doğallık önemli; ancak yaş alırken cildim ışıldamaya devam etsin" diyorsanız, mezolifting sizin için en doğru uygulama!

MEZOLİFTİNG İLE KAYBOLAN YILLARINIZI GERİ KAZANIN!

Cildinizi gençleştirmek, ince çizgilerinden kurtulmak ve yaşınızı geriye atmak istiyorsanız mezolifting ile mutlaka tanışmalısınız. Mezolifting, yaşlanmanın ciltte bıraktığı kırışıklıklarda çok etkili bir uygulama olup, cildi gençleştirme veya daha iyi görünüm sağlama amacı ile cilde uygulanan mikroenjeksiyon tedavileridir. Sırtındaki, yüz ve boyun bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkların tedavisinde kullanılan mezolifting, cildin nemini arttırıyor ve yeni kollojen sentezini hızlandırıyor. Genellikle 35 yaş ve üstü kişilerde faydası daha belirgin. Uygulama; cilt içine küçük enjeksiyonlar halinde, cilt gençleştirici kokteylin verilmesi esasına dayanıyor. Mezolifting uygulaması, güneşin zararlı ışınlarından cildi koruyarak cilt yaşlanmasını geciktiriyor. Derinin tonusu arttırarak, cildin genel durumunu iyileştirmesine imkan veriyor. İşlem sırasında da kesinlikle ağrı hissedilmiyor.

alt

YAŞLANMAYI ETKİLEYEN FAKTÖRLER NELERDİR?

1. Beslenme ya da hormonal durum
2. Sigara
3. UV ışınlarına maruz kalma
4. Mekanik stres vb.

3 TEKNİK İLE UYGULANIYOR

1. Napaj: Bu teknikte sorunlu bölgeye yapılacak enjeksiyonlar epidermiş tabakasına uygulanır ve mezolift karışımı dermis tabakasına difüzyon yolu ile yayılır.
2. Dermal enjeksiyon: Enjeksiyonlar dermis içine uygulanır. En sık tercih edilen yöntem.
3. High frekans (rapid-pulse mode): Yeni nesil mezoterapi tabancaları yardımı ile uygulanan yüksek frekans ile enjeksiyon tekniğidir.

MEZOLİFT KOKTEYL İÇERİĞİ (SOMON DNA'SI)

İlk mezolift uygulamalarından beri hiç vazgeçilmeyen içeriklerden biri Somon DNA'dır. Dna molekülü ciltte bulunan fibroblast hücrelerindeki kollojen sentezini uyararak tamir mekanizmasını ortaya çıkarır. Tamiri artan cilt; yaşlanmaya karşı direnç kazanmış cilt demektir. Bunun yanı sıra sıklıkla kokteyl içeriğinde bulunan hyaluronik asit, su tutma kapasitesi yüksek olduğundan tedavi sürecinde önemli bir görevi üstlenir. Ayrıca kokteyl içeriğinde anti-oksidan vitaminler (A, E, C, D, B) oligoelementler ve dolaşım düzenleyiciler de kullanılır. Multivitamin olarak; A - E - C - D ve B grup (B1, B2, B3, B4, B5, B6) vitaminleri, Folik Asit, Oligoelementler; Cu-Zn-Mg-Potasyum Clorid, Na, Aminoasitler; L-Arginine, L-Alanine, L-Asparagine, L-Glutamic Acıd, L-Cysteine, L-Glycine. Diğer madddeler; Procain, SF, D-Glukoz gibi seyreltici maddeler eklenebilir.

GÖZ ALTI MORLUKLARINDA MEZOTERAPİ

Son yıllarda içerikler çok daha etkili ve çeşitli bir hal aldı. Fakat daha da önemlisi soruna yönelik spesifik olarak kullanabilecek ürünler geliştirildi. İçeriğinde; Hyaluronik asit, bakır peptid, b gurubu vitaminler, resveratrol glutatyon, aminoasitler içeren Raffaello; özellikle göz altı morluk ve halkalarında kullandığımız bir seçenek. Polipeptidler de son zamanların en yeni ve etkili içerikleri arasında. Tabii ki hangi ürünün size en uygun olduğuna doktorunuz karar verecek.

MEZOLİFTİN ETKİ MEKANİZMALARI NELERDİR?

Mekanik etki (napaj ve high frekans) ve mezolift kokteylinin enjeksiyonu ile oraya çıkan etki iki türlüdür. Bir yandan fibroblast aktivasyonu etkisi görülür; yani kollojen sentezi ile cilt elastikiyeti artar. Diğer yandan cilt kendini mekanik etki ile yenilerken gerginlik artar. Her iki yol da fibroblast uyarısı ile elastin ve kollojen liflerinin sentezinin artmasına neden olur ve cildin nem içeriği artar. Güneş ışığı (UV) ve stres gibi etkilerle oluşan cilt bozukluklarında cildin tazelenmesinden sorumlu olan elastin ve kollajen liflerin sentezini sağlayan fibroblastların yapısı bozulur. Mezolift fibroblastları uyarıp elastin ve kollagen sentezini arttırdığı gibi cildin su tutma kapasitesini de arttırarak cildi güneş ışığının kurutucu ve yaşlandırıcı etkilerinden korur. Yani mezolifting hem cildi yeniler ve kırıklıkları tamir eder hem de yaşlanmaya karşı korur.

TEDAVİ SÜRECİ

Mezoterapinin en önemli yararlarından biri de, cildinizi zararlı güneş ışınlarından koruması. Bu etkisi nedeniyle mezoterapiyi güneşe çıkmadan bahar aylarında yaptırılmalı. Tüm bu süreç seansların sıklığı ve süresi ile yaşınıza ve mezoterapi uygulanacak olan bölgeye göre değişiklik gösteriyor. Genellikle 8-15 hafta uygulamak yeterli.

Bize Ulaşın

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz.

DİĞER YAZILAR